Nasi seniorzy na wycieczce

W sobotę 7 września br. odbyła się wycieczka emerytów i rencistów z naszego osiedla. Miejscem tegorocznej wycieczki była malowniczo położona miejscowość Tropie. 

Wszyscy zwarci i gotowi przybyli na poranna zbiórkę skad wyruszyliśmy do Tropia. Pierwszym etapem wycieczki było zwiedzanie pięknego kościoła położonego na skale oraz pustelni św. Świerada. W ramach zwiedzania mogliśmy usłyszeć trochę o historii tego piękna miejsca oraz o różnych legendach zwiazanych z życiem św. Świerada. Na koniec również wpisaliśmy się w Księge Gości tutejszego Sanktuarium.

Kolejnym etapem wycieczki była wizyta  na zaporze w Rożnowie. Mogliśmy z bliska zobaczyć jak funkcjonuje elektrownia wodna oraz dowiedzieć się kilka ciekawostek z historii tej budowli. Następnie wszyscy przejechaliśmy do ośrodka "Stalownik" gdzie na seniorów czekała niespodzianka przygotowana przez naszego Pana Przewodniczacego. Jak się później okazało był to ponad godzinny rejs statkiem po jeziorze. Gdy nasi emeryci już wrócili z rejsu czekały na nich pyszne kiełbaski oraz inne potrawy. Przy wspólnej agapie wszyscy ochoczo ze soba rozmawiali i wymieniali wrażenia z mile spędzonego wspólnie dnia.

Dziękujemy wszystkim którzy pomogli nam przy organizacji tej wycieczki. Przede wszystkim naszym sponsorom: Firmie Kajman za dostarczenie pieczywa oraz Radnemu Grzegorzowi Fecko za ufundowanie kiełbasek. Należy również zaznaczyć , że trase wycieczki doskonale wytyczyli nasz Przewodniczacy Stanisław Słaby oraz zastępca Marian Kolczak.

Wszystkim dziękujemy za udział i mile spędzony czas. 

Pogoda